€110,000 za pokerową grę z Edwardem Nortonem

Edward Norton w filmie ,,Rounders" wcielił się w postać Lestera ,,Worma" Murphy'ego.
Edward Norton w filmie ,,Rounders" wcielił się w postać Lestera ,,Worma" Murphy'ego.
Charytatywna aukcja fundacji Leonardo DiCaprio zakończyła się sukcesem.

Na swoim blogu pisałem już o kilku akcjach i turniejach charytatywnych, które co jakiś czas organizuje środowisko pokerowe. Do najbardziej znanych należą turniej All In for Kids (organizowany przez WPT), Tiger’s Poker Night (organizowane przez WPT i fundację Tigera Woddsa) oraz turnieje The Big One for One Drop z wpisowym €1,000,000 (organizowany przez fundację One Drop. Odbędzie się w październiku w Monte Carlo).

Jednak wątek pokerowy przewija się także na imprezach charytatywnych, które nie mają nic wspólnego z branżą pokerową. Najnowszy przykład to akcja charytatywna, którą zorganizowała fundacja Leonardo DiCaprio w Saint Tropez. Wśród wielu rzeczy, które licytowano najciekawsza z naszego punktu widzenia była oferta za $€110,000. Właśnie taką kwotę zapłacił jeden z uczestników aukcji za możliwość udziału w grze pokerowej razem z Edwardem Nortonem i Jonahem Hillem. Jak doskonale pamiętacie, Norton w filmie ,,Rounders” wcielił się w postać Lestera ,,Worma” Murphy’ego, który swoją pokerową arogancją i cwaniactwem wpędza w poważne kłopoty głównego bohatera Mike’a McDermotta (Matt Damon). Norton w swojej aktorskiej karierze został uhonorowany m.in. Złotym Globem (za drugoplanową rolę w ,,Lęku pierwotnym” z 1997 roku). Natomiast Jonah Hill to aktor, którego można było oglądać m.in. w ,,Wilku z Wall Street” (nominacja do Oscara w 2014 roku), ,,21 Jump Street”, ,,Moneyball” (nominacja do Oscara, BAFTA i Złotego Globu w 2011 roku) oraz ,,Idol z piekła rodem”.

Zwycięzca aukcji poza możliwością prywatnej gry z udziałem wspomnianych aktorów, otrzyma również ,,trening od jednego z najlepszych pokerzystów świata”. Dodatkowo, jak informują organizatorzy aukcji, zwycięzca ,,podczas kolacji będzie mógł wysłuchać historii o tym, jak powstał film, który wywołał szaleńczą popularność pokera”. Na realizację swojej nagrody, zwycięzca ma rok.


Aukcja zorganizowana w Saint Tropez to trzecia tego typu impreza fundacji Leonardo DiCaprio. Za pierwszym razem zebrano 25 milionów dolarów, a za drugim razem 40 milionów dolarów. Podczas środowej aukcji zebrano aż 45 milionów dolarów. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. miecz z filmu ,,Conan Barbarzyńca” z ceną wywoławczą €100,000 (główną rolę w filmie zagrał Arnold Schwarzenegger); wyjazd do Kenii w towarzystwie aktora Adriena Brody’ego (,,Pianista”), aby odwiedzić rezerwat słoni (€50,000) oraz Jaguar Mark V Drophead z 1950 roku z autografami Angeliny Jolie, Marka Wahlberga, Roberta De Niro i Justina Timberlake’a (€165,000).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...